gift
+ Dárek
-40%

O značce Tag Heuer

Historie firmy Tag Heuer sáhá až k roku 1860, kdy v malém městečku Saint-Imier založil hodinářskou manufakturu Edouard Heuer, aneb rodinný podnik nesoucí jeho jméno. 

V roce 1887 vynalezl Edouard Heuer oscilační tyčinku, patentovanou v temtýž roce. Tento vynález představoval revoluci v převodovém systému mechanických strojů a několikanásobně zvýšil jeho rychlost a efektivitu. 

1916 první mechanické stopky s přesností 1/100 sekundy.  Byly to první mechanické stopky na světě a díky jejich přesnosti tento vynález zásadně ovlivnil profesionální sportovní časomíru nejen při motoristických závodech. 

1963 první pouzdro Carrera. Vynález Jacka Heuera milovníka motoristických sportů. tento model byl inspirován a také pojmenován po závodě Carrera Panamericana Rallye a byl navržen tak aby obstál v těch nejtěžších a nejnáročnějších podmíkách.

1985 se firma stává součástí špičkové technologické skupiny Techniques d´Avant Garde a mění název na TAG Heuer.

Roku 2004 přináší TAG Heuerdalší revoluci v hodinářském průmyslu- Monaco V4. K přenosu energie mezi klíčovími součástmi strojku využívá systém čtyř válců a převodových řemenů evokujících automobilové motory. 

Rok 2010 přináší Calibre 1887 in house strojek pocházející ze švýcarské manufaktury TAG Heuer v Chevenez. Ve svém názvu nese letopočet vynálezu Edouarda Heuera, který zásadně změni vývoj švýcarské hodinařiny.

 

 

 

 

Všechny značky

Hodinářský a zlatnický servis

Doprava zdarma nad 1.800,-

Výměna hodinek bez udání důvodu

Nahoru