Hodinky do 5.000 Kč

Hodinky v této cenové relaci jsou často kupované a pro převážnou většinu zákazníků i cenově dostupnou variantou.

Zde je třeba hledat kvalitu a nepodlehnout tzv. fashion modelům, které produkují známé módní a sportovní značky, nebo i takové hodinky, které jsou značkově neznámé, ale hezky vypadají. Značky, které produkují módu, parfémy, sportovní oblečení atp. nabízejí v rámci rozšíření své řady také hodinky, ale s cílem navýšení zisku. Netvoří kvalitu, porovnatelnou se značkami, které investují do inovací a zaměřují se na spokojenost zákazníka. Takovéto hodinky se opět nechávají vyrábět v Číně.

Tyto hodinky jsou často nejenom drahé, ale jejich výrobní cena je v desítkách, málo kdy ve stovkách korun. Například hodinky za cenu 5.000Kč jsou vyrobeny v Číně zhruba za 200 Kč. Může se stát, že jsou to často i hodinky, které sice nesou logo známé značky, ovšem to bylo nalepeno na běžné, sériové hodinky, které s kvalitou nemají nic společného. Hodinky v takovéto kvalitě a materiálech se obvykle prodávají v rozmezí od 500 do 1.000 korun.

Obrovskou nevýhodou pro zákazníka jsou další náklady:

  • hodinky jsou nerozebiratelné, tudíž neopravitelné
  • neexistují náhradní díly, nebo jsou velmi drahé
  • nekvalitní materiály (pouzdra, skla, strojky, pásky)

Důsledkem toho je, že v případě například prasklého sklíčka, nebo řemínku zaplatíte minimálně 5x vyšší cenu, než u TOP značek, které se hodinkám věnují primárně. Často dokonce nejsou tyto náhradní díly dodávány vůbec, anebo jsou dodávány pouze omezenou dobu, do ukončení prodeje konkrétních modelů.

Hodinky v kategorii do 5.000 Kč musí být již značkové.

Známé a renomované značky pocházejí ze zemí Švýcarsko, Japonsko, Německo, USA a kvalitního výrobce máme i v České Republice.

Značka znamená garanci kvality, dostupnost náhradních dílů, jak běžných, tak méně častých a to i několik let po ukončení prodeje daného modelu.

Kvalita znamená:

  • kvalita zpracování (nerezové a titanové pouzdro, řemínky z pravé kůže, safírové sklo..)
  • přesnost chodu (maximálně + 15 sec. za měsíc, pro porovnání s čínskou produkcí, kde je přesnost chodu negarantovaná a rozdíl je často i několik minut)
  • nezávadnost materiálů
  • dlouhodobá funkčnost

Doporučujeme kupovat hodinky chromové a stříbrného vzhledu a nekupovat pozlacené hodinky. Důvodem je nízká kvalita pozlacení. Nekvalitně pozlacené hodinky pak ve velmi krátké době (řádově v týdnech) vypadají nevzhledně, ošoupaně a oloupaně.

Ověřte si kvalitu řemínku. Řemínek nemusí být kožený, ale syntetický. Syntetický znamená také výměnu do několika týdnů, v lepším případě měsíců.
Ujistěte se o vodotěsnosti. V minimálních požadavcích byste měli hledat symboly Waterproof, nebo 3ATM.

Již v této ceně se dají koupit kvalitní mechanické náramkové hodinky s automatickým nátahem, případně i kapesní hodinky. Mohou to být levnější švýcarské modely prestižních značek Roamer, Adriatica, Doxa, Candino a další. Dále také outdoorové, sportovní hodinky a sporttestery.

Všechny značky

Hodinářský a zlatnický servis

Doprava zdarma nad 1.800,-

Výměna hodinek bez udání důvodu

Nahoru