O značce Prim

Jen stěží najdete tak neobyčejné hodinky s dlouholetou tradicí jako jsou Prim. Úspěšně dokázaly vstoupit nejen do našeho povědomí, ale byly součástí životních příběhů už v dobách našich rodičů. Hodinky Prim spojují nejen tradici, ale i historii výroby, a hlavně neuvěřitelnou technickou zručnost samotných hodinářů.

Historie jejich vzniku se začala psát již roku 1949 v Novém Městě nad Metujím slavnostním otevřením pobočky libereckého podniku Chronotechna. Úspěch značky na sebe nenechal dlouho čekat, jelikož už velmi brzy se továrna začala specializovat na výrobu náramkových hodinek. Takovým unikátním úspěchem sériové výroby se v té době mohlo pochlubit pouze 8 zemí světa, což jen potvrzovalo, jak moc je tato značka výjimečná. I Československo díky hodinkám Prim patřilo mezi ně a poprvé v historii přestalo být závislé na dovozu hodinek
ze zahraničí.

První návrh hodinek PRIM spatřil světlo světa roku 1952 a neustále se vyvíjel až do roku 1956, kdy vznikla série prvních československých hodinek. Další dva roky věnovali odborníci čas testování – každá součástka musela vydržet bezproblémový chod minimálně 15 let, hodinky musely být přesné, spolehlivé a odolné.
Základem dnešního obchodního úspěchu značky PRIM je oživení zájmu o mechanické hodinky a orientace firmy na bezprostřední komunikaci se zákazníkem. Tento zcela ojedinělý obchodní přístup značce umožňuje pohotově reagovat na konkrétní a mnohdy osobitá přání svých zákazníků. Jisté
je, že Prim je nejen továrna, co umí bravurně plnit přání svých zákazníků, ale hlavně jedinečná značka, která má své kořeny hluboko v historii.

Odborný názor na značku Prim Manufacture našeho specializovaného servisu značkových hodinek

"Značka Prim Manufacture z Nového Města nad Metují, je ryzím příkladem toho, že i my Češi dokážeme dělat špičkové věci na světové úrovni."

Značku Prim Manufacture sledujeme již od jejího vzniku a hodinky Prim ještě déle a musíme uznat, že pánové z Eltonu udělali kus obrovské práce. Pouhý fakt, že in-house strojem disponuje v dnešní době jen několik firem na světě a jednou z nich je právě Prim Manufacture, hovoří sám za sebe. Co se týče
samotného stroje, za nás hodináře je kalibr 98 vycházející z léty prověřené konstrukce kalibru 96 jeden z nejpovedenějších a nejpříjemnějších strojů, se kterým jsme se v naší praxi setkali, jelikož běžně opravujeme hodinky všech světových značek za statisíce i milióny korun. Stroj se vyznačuje především minimální potřebou výměny dílů na rozdíl třeba od slavné švýcarské Ety, kde se jak na běžícím páse mění jeden poškozený díl za druhým. To samé platí i o stroji s ručním nátahem.

Při koupi hodinek Prim je nutné se opravdu přesvědčit, že kupujete originál Prim Manufacture. Nejen náš trh je bohužel zaplaven obrovským množstvím konkurenčních výrobků, které se taktéž prodávají pod značkou Prim, ale s poctivou a kvalitní ruční prací Prim Manufacture nemají nic společného. Jedná se o parazitující firmy, které zcela záměrně kopírují všechny úspěšné modely slavné značky. Většina těchto hodinek je vyrobena na dálném východě a kvalita je ve srovnání s originálem doslova hanebná. Protože je i řada klasických obchodníků, která podlehla zvuku cinkání peněz a tyto duševně pokleslé výrobky prodává ve svých kamenných prodejnách, nezbývá nám nic jiného než zákazníkům doporučit, aby se řídili jediným spolehlivým faktorem. Hodinky si kupujte pouze tam, kde je viditelné označení Prim Manufacture. Jedině tak si totiž můžete být stoprocentně jistí, že kupujte jedinečný a výjimečný originál - hodinky značky Prim.

 

Všechny značky

Hodinářský a zlatnický servis

Doprava zdarma nad 1.800,-

Výměna hodinek bez udání důvodu

Nahoru