Davosa

Paul Hasler (1883 – 1977) zakladatel hodinářské firmy Hasler Terminages d´Horologerie. Už jako malý chlapec byl fascinovaný komplikovanými hodinkami které nacházel na pracovním stole svého otce.
Jeho firma se od svých začátků specializovala na skládání hodinek prestižních značek a zakládala si na kvalitě svých výrobků.Díky čemuž se po celou dobu udržela na trhu i během krize v letech 1930-1936.
Roku 1946 vstoupil do společnosti David Hasler, který již pracoval pro svého bratra jako technický ředitel. Toto nové partnerství ohlašovalo začátek firmy Hasler Fréres. Společnost brzy poté začala vydávat vlastní design, který přenesli do konečné podoby hodinek.
Jejich produkce se přesunula z Evropy až do USA jenž je jedním z nejdůležitějších odběratelů.
Business nadále prosperoval a v roce 1970 Švýcarsko začalo čelit konkurenci hodinářů z Dálného východu. Technická revoluce přinesla na trh quartzové hodinky, díky kterým z trhu téměř vymizeli tradiční mechanické hodinky a proto Hasler & CO S.A. kvůli této situaci zařadil do svého sortimentu hodinky s quartzovým strojkem.
Rok 1993 představoval začátek udržitelného rozvoje značky DAVOSA. Především v Německu prožívaly mechanické hodinky renesanci. Vysoká kvalita limitované kolekce mechanických hodinek pod značkou DAVOSA představovala obrovský úspěch. Tato kolekce obsahovala 3-ručičkové, automatické stopky s kalibrem 7750/7751 Valjoux, stejně jako i rezervu nátahu s regulátorem a mechanickým budíkem. Úspěch urychlil další úspěšnou spolupráci mezi Hasler & CO a Bohle GmbH, která se v průběhu roků ještě posilnila.
Rok 2002 přinesl první limitovanou edici DAVOSA Panamericana.
A dnes je značka DAVOSA neoddělitelnou součástí světa hodinek.


« 1 2 »
Všechny značky

Hodinářský a zlatnický servis

Doprava zdarma nad 1.800,-

Výměna hodinek bez udání důvodu

Nahoru